Jak wybrać myjkę ciśnieniową do ogrodu?

Myjka ciśnieniowa to niezbędny element wyposażenia każdego ogrodu. Wykorzystujemy ją nie tylko do mycia samochodu, ale również do czyszczenia kostki brukowej, bramy garażowej, krzeseł ogrodowych i stołu, okien, elewacji i wielu innych przedmiotów. Aby myjka ciśnieniowa w pełni spełniała swoją funkcję, konieczne jest jednak wybranie odpowiedniego modelu. Na co zwrócić uwagę, dokonując takiego zakupu?

Postaw na niezawodną markę

Chociaż dobra marka nie jest gwarantem skuteczności produktu, warto na ten aspekt zwrócić uwagę. Firmy z tradycjami, od lat produkujące myjki ciśnieniowe, przetestowały bowiem dziesiątki konfiguracji i technologii, po to by finalnie stworzyć optymalne i niezawodne rozwiązania. Produkty znanych i cenionych producentów najczęściej przeszły już kilkaset testów jakości. Ewentualne błędy sprzętowe zostały zatem z czasem wyeliminowane. Wiele osób twierdzi, że w odniesieniu do produktów znanych firm, dużą część ceny stanowi „opłata za markę” produktu, a sam produkt tak naprawdę nie jest godny uwagi. Nic bardziej mylnego. Znany producent to sprawdzone, wysokiej jakości produkty, którym warto zaufać. Poza tym znani producenci oferują najszerszy wybór modeli. Na przykład myjka ciśnieniowa Karcher doczekała się już kilkudziesięciu różnych typów i konfiguracji.

Pomyśl o sposobie wykorzystania

Drugą ważną kwestią jest sposób wykorzystania myjki ciśnieniowej. Mitem jest stwierdzenie, że każda myjka ciśnieniowa idealnie sprawdzi się w każdych warunkach. Poszczególne produkty różnią się od siebie możliwymi zastosowaniami. Mają różne uchwyty, ciężar oraz istotne parametry, co w konsekwencji powoduje, że w jednych pracach sprawdzą się bardziej, a w drugich nieco mniej. Przykładowo, jeżeli szukamy myjki ciśnieniowej idealnej do czyszczenia elewacji, powinniśmy szukać sprzętu, który zaoferuje nam większą moc, z jednoczesną możliwością regulacji ciśnienia. Wszystko po to, aby dobrze usuwała silne zabrudzenia, a zarazem nie zniszczyła delikatnych elementów wykończenia muru.

Sprawdź dane techniczne

Każda myjka ciśnieniowa charakteryzuje się określonymi parametrami. Warto zwrócić na nie uwagę, szczególnie, jeżeli mamy ściśle sprecyzowany cel jej użycia. W pierwszej kolejności istotne jest określenie mocy myjki. Duża moc umożliwia uzyskanie wysokiego ciśnienia, a zatem myjka lepiej poradzi sobie z silnymi zabrudzeniami. Te mocniejsze myjki z reguły osiągają wartość od 2,5 do 3 kW. Drugim istotnym zagadnieniem jest ciśnienie robocze i maksymalne. Ciśnienie robocze to w praktyce średnie ciśnienie, jakie wytwarza pompa myjki. Rozpiętość tego parametru w poszczególnych modelach myjek jest dość duża (od kilkudziesięciu do kilkuset bar). Jeżeli jednak zamierzamy czyścić mocno zabrudzone i chropowate powierzchnie, warto postawić na myjki z wyższym ciśnieniem. Tego typu sprzęt oferuje też najczęściej możliwość regulacji ciśnienia (przykładowo – myjka ciśnieniowa karcher K5 Home 1.180-637.0). Trzecią ważną kwestią są dodatkowe akcesoria. W zależności od sposobu wykorzystania myjki, przydatny może okazać się chociażby: zbiornik na detergent (w przypadku mycia z użyciem środków chemicznych), zestaw dysz i szczotek (do czyszczenia trudnodostępnych miejsc), a także regulowany wąż.

Jak wybrać myjkę do ogrodu?

Decydując się na zakup myjki ciśnieniowej, warto sprawdzić kilka różnych wariantów oraz zasięgnąć języka u specjalistów. Oni powiedzą nam, jakie parametry myjki będą optymalne do planowanego sposobu wykorzystania. Z pewnością jednak wybierając wysokiej jakości sprzęt, możemy mieć pewność, że posłuży nam on przez długie lata.

Myjki ciśnieniowe Karcher przeznaczone do wielu prac w różnych warunkach, znajdziesz w sklepie https://www.asc-pro.pl