Zagęszczanie włosów u mężczyzn

Zagęszczanie włosów u mężczyzn nie różni się w zasadzie niczym od zagęszczania włosów u kobiet. Panowie mogą bowiem korzystać z szeregu zabiegów medycyny estetycznej, rezygnują jednak z doczepianych pasm, które wykonywane są w salonach fryzjerskich czy to dlal zagęszczenia włosów czy też dla ich wydłużenia.

Czasami zagęszczanie włosów u mężczyzn obejmować może naświetlanie skóry głowy przy pomocy świateł LED, które pomagają pobudzić mieszki włosowe do wzrostu, jednak metoda ta nie sprawdza się we wszystkich przepadkach. Interesującą, aczkolwiek dosyć kosztowną alternatywą na metodę DrHair, czyli zagęszczanie włosów u mężczyzn jest niechirurgiczne zastosowanie sztucznej skóry. Skóra taka wykonana jest z materiału syntetycznego oraz uzupełniana jest włosami od pacjenta lub innego dawcy, aby następnie posłużyć jako wypełnienie braków np. w postaci prześwitów łysienia androgenowego czy plackowatego. Imitująca naturalną skórę, skóra syntetyczna, mocowana jest do skóry głowy pacjenta za pomocą adekwatnych taśm lub klejów. Metoda ta wymaga podklejania co kilka dni, niemniej stanowić świetną alternatywę dla osób z trwałą łysiną. Włosy na sztucznej skórze są wytrzymałe i odporne na zmienne warunki pogodowe, codzienne modelowanie, a nawet kąpiele.

Przeszczep mieszków włosowych to kolejna opcja – zdecydowanie najbardziej kosztowna, jednak pozwala uzyskać najtrwalsze rezultaty. Na powierzchnie pozbawioną włosów lub przerzedzoną wszczepiane są mieszki włosowe, które pozwalają na trwałe zagęszczenie włosów u mężczyzn – o ile poszczególne włoski dobrze się przyjmą. Oczekiwanie na ich wzrost jest niezwykle emocjonujące, jednak, jeżeli się zaadoptują, panowie mogą odzyskać swoją dawną fryzurę na długo.

Rozdwajanie się, osłabienie oraz nadmierne wypadanie włosów to dolegliwości, które dotykają zarówno kobiety, jak i mężczyzn w niemalże jednakowym stopniu. Istnieje wiele przyczyn takiego zjawiska, a wśród nich można wyróżnić narażenie włosów na czynniki niszczące czy zaniedbania odżywiania i pielęgnacji oraz choroby, które występują u każdej z płci w różnym stopniu. U kobiet, wśród głównych przyczyn należy wyróżnić diety, stres, nadużywanie zabiegów wykonywanych na włosach i zaburzenia endokrynologiczne.

Włosy są szczególnie narażone na czynniki niszczące szczególnie zimą, kiedy oprócz niekorzystnych warunków atmosferycznych, negatywnie działa na nie również tarcie przez czapki i szaliki, a także latem – kiedy ekspozycja na promieniowanie UV jest większa. Niestety, ale im włosy są dłuższe, tym wymagają więcej czasu na pielęgnację, zwłaszcza we wspomnianych porach roku.