Czego potrzebujesz do manicure hybrydowego? Zobacz listę!

nailscompany.eu nails (2) .jpg

Hybrydowy manicure jest bardzo estetyczny i trwały, ponieważ może służyć nawet przez ponad 3 tygodnie. Jak go wykonać? Zobacz, jakich produktów potrzebujesz do jego zrobienia!

Lakier hybrydowy

Aby wykonać manicure hybrydowy, konieczne są specjalne lakiery hybrydowe. Są to lakiery do paznokci wymagające utwardzenia za pomocą światła UV lub LED, dzięki czemu uzyskują wysoką wytrzymałość.

W sprzedaży można znaleźć lakiery hybrydowe w wielu wariantach pod kątem kolorów i formuł. Dostępne są również lakiery metaliczne, z dekoracyjnymi drobinkami, dlatego można dobrać je do swojego gustu i okazji.

Warto też wskazać, że manicure hybrydowy może być uzupełniony o różne rodzaje ozdób, na przykład w formie pyłków, naklejek.

Primer, baza i top coat

Aby manicure hybrydowy był trwały, konieczne jest zastosowanie odpowiednich produktów pod i na lakierze hybrydowym.

Pod lakier nakłada się primer oraz bazę. Te produkty przygotowują paznokcie do nałożenia lakieru i wydłużają jego trwałość. Baza wymaga utwardzenia pod lampą UV/LED.

Z kolei top coat to produkt stosowany na lakier. Również wydłuża on jego trwałość i dodatkowo ma właściwości dekoracyjne, na przykład może być błyszczący, matowy, może dawać efekt wet look czy efekt holograficzny. Top coat również należy utwardzić.

Lampa UV lub LED do manicure hybrydowego

Do lakieru oraz bazy i top coatu wykorzystuje się lampę UV albo alternatywnie lampę LED. Lampa tego typu emituje światło, które powoduje utwardzenie produktów i pozwala na nadanie im długiej trwałości.

Warto wybrać lampę, która ma licznik i pozwala na odliczenie czasu potrzebnego do naświetlenia paznokci.

Akcesoria do manicure hybrydowego

Ponadto do wykonania manicure hybrydowego niezbędne będą akcesoria, które stosowane są do jego przygotowania i wykończenia.

Przede wszystkim konieczne będzie zakupienie polerki do paznokci, która ma na celu delikatne zmatowienie płytki przed nałożeniem manicure. Także niezbędny jest cleaner do czyszczenia paznokci przed i po nałożeniu manicure. Do zmywania i oczyszczania paznokci stosowany jest też aceton. Z cleanerem i acetonem należy używać bezpyłowych wacików, które nie pozostawiają po sobie zabrudzeń.

Dodatkowo warto mieć pod ręką patyczki drewniane, które służą do odsuwania skórek paznokci.

Więcej informacji znajdziesz na stronie lakiery hybrydowe.