Ford stawia na elektryczne samochody

W trakcie niedawnych targów odbywających się w Detroit Ford oznajmił, że zwiększa wydatki na rozwijanie elektromobilności – do 2022 roku do sprzedaży ma trafić aż 40 modeli elektrycznych aut od tego amerykańskiego producenta.

Zainteresowanie samochodami elektrycznymi jest coraz większe – teraz to już nie tylko modna Tesla, ale również wielu innych producentów dołączyło do wyścigu. Do tej grupy zalicza się również Ford, który w ciągu najbliższych lat ma wprowadzić do sprzedaży nowe modele wyposażone w silniki elektryczne oraz hybrydowe – łączące tradycyjne paliwo z prądem. Ponadto amerykański producent zamierza rozpocząć testy pojazdów autonomicznych, które również uznawane są za przyszłość motoryzacji.

Aktualnie każdy salon Forda ma w ofercie auta hybrydowe – do wyboru mamy modele Mondeo i Mondeo Vignale. Zapewniają one bardzo dobre osiągi pod kątem spalania paliwa oraz wykorzystania prądu. Ford wyposaża je w inteligentne układy ładowania, które pozwalają na efektywne wykorzystanie odzyskiwanej energii, co zmniejsza zużycie paliwa i emisję dwutlenku węgla.

Do 2022 roku na rynek ma trafić 16 samochodów Ford zasilanych jedynie elektrycznie – pozostałe z 40 modeli, które mają znaleźć się w sprzedaży, ma mieć silniki hybrydowe. Jak wskazują przedstawiciele producenta, obecnie trwają prace nad elektryfikacją najbardziej popularnych modeli, które są chętnie kupowane przez klientów.

Ford zamierza również prowadzić testy pojazdów autonomicznych – w ich produkcji aktualnie przoduje wspomniana już Tesla. Pojazdy te mogą jeździć samoczynnie, zgodnie z celem wyznaczonym przez użytkownika. Testy mają rozpocząć się jeszcze w pierwszym kwartale 2018 roku, ale nie podano, w którym miejscu mają być realizowane.

W trakcie targów motoryzacyjnych odbywających się w Detroit nie tylko Ford oznajmił, że planuje rozwijać segment samochodów elektrycznych i hybrydowych. Ze względu na coraz większe zapotrzebowanie ze strony rynku podobne plany mają między innymi Volkswagen, General Motors, Daimler.