Wyspa Majorka – słoneczny raj w sercu Balearów

Hiszpańska Majorka, położona w archipelagu Balearów, przyciąga głodnych wrażeń turystów, pragnących spędzić wymarzony urlop w bajkowej scenerii. Złote piaszczyste plaże, lazurowo-turkusowe wody Morza Śródziemnego oraz liczne atrakcje sprawiają, iż wyspa jest co roku jednym z najchętniej wybieranych kierunków na wczasy.

Majorka – kiedy jechać, atrakcje na miejscu

Baleary przez cały rok zapewniają wspaniałą pogodę do odkrywania i poznawania ich uroków. W kwietniu słupek rtęci na Majorce sięga powyżej dwudziestej kreski. Najcieplejszymi miesiącami są natomiast czerwiec, lipiec i sierpień, gdy temperatury oscylują w granicach trzydziestu stopni. Wiosną oraz jesienią klimat na wyspie jest jednak zdecydowanie najprzyjemniejszy.

Miłośnicy słonecznych kąpieli chwili relaksu i spokoju, wśród zapierających dech w piersiach widoków, zażyją na malowniczych plażach o złotym piasku. Za najpiękniejsze z nich uznaje się przede wszystkim: Cala Agullę; Cala Mondrago; Es Trenc; wyróżnioną Błękitną Flagą Cala Fermentor; Cala Mesquida; Cala Miller; oraz Playa de Muro.

Zabytki, atrakcje, co warto zwiedzić na Majorce

Majorka zachwyca także niezwykłym bogactwem kulturalnym i przyrodniczym. Jednym z najpiękniejszych miejsc na wyspie jest zabytkowy zamek Castell de Bellver. Obiekt pochodzi z XIV w i posiada okrągły kształt, co czynni go unikatowym w skali Europy. Warto także wybrać się do miejscowości Valldemossa. Za największą atrakcję uznawany jest tutaj przepiękny płac La Cartuja de Valdemossa z XV w. Niezapomnianych emocji dostarczy także wizyta w Parku Narodowym Cabrera. Dużym uznaniem wśród turystów cieszą się ponadto jaskinie Cuevas del Drach, zwane smoczymi. Wewnątrz mieści się jedno z największych na świecie jezior podziemnych. Podczas wakacji na Majorce nie można również zapomnieć o jej stolicy, Palma de Mallorca, która obfituje w liczne zabytki i miejsca, idealne do zaczerpnięcia chwili relaksu.

Planując wakacje na wyspie warto zastanowić się nad wyborem miejsca zakwaterowania – tu przychodzą z pomocą ciekawe oferty wczasów na Majorka.com.pl. Na wyspie znajduje się wiele luksusowych hoteli, a do najbardziej znanych zalicza się m.in.: Melia Palas Atenea, Hotel Costa Azul, BQ Amfora Beach i Iberostar Ciudad Blanca Alcudia Apartamentos.

Amatorzy nocnego trybu życia koniecznie powinni się zaś wybrać do miejscowości El Arenal, słynącej z licznych klubów i dyskotek, wśród których najsłynniejszymi są „Riu Palace” oraz „Mega Park”. Idealnym miastem da imprezowiczów jest także Megaluf, gdzie za najsłynniejszy klub uznaje się „BCM Planet Dance”.