Otwierane czy przesuwne? Wybieramy drzwi tarasowe

Taras to przedłużenie wnętrza i otwarcie się na przestrzeń – działkę przydomową lub po prostu, najbliższą okolicę. Jeśli zadbamy o jego praktyczne urządzenie, będziemy chętniej spędzać na nim czas, a jednocześnie zyskamy dodatkową przestrzeń. Dobrze zaaranżowany taras stanowi dopełnienie wnętrza domu – dlatego jego projektowanie zaczyna się już na etapie wyboru drzwi tarasowych. To, w jaki sposób będziemy przemieszczać się na taras, determinuje jego wykorzystanie. Jeśli zadbamy o funkcjonalne przeszklenia, taras ma szansę stać się ulubionym miejscem w całym domu. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą drzwi tarasowych Ekoplast, które zainspirują każdego, kto ceni oryginalny styl połączony z innowacyjnością technologiczną.

Rodzaje drzwi tarasowych Ekoplast

Oferta drzwi tarasowych produkowanych przez Ekoplast obejmuje: drzwi przesuwne HST, balkonowe, uchylno-przesuwne PSK oraz Multi-sliding. Wszystkie rodzaje nowoczesnych drzwi na taras charakteryzują się odpowiednim współczynnikiem bilansu energetycznego, izolacyjności dźwiękowej oraz posiadają system uszczelkowy EPDM.

Jak wybrać okna na taras?

Klasyczne drzwi na taras posiadają jedno lub dwa skrzydła – nadają pomieszczeniu nie tylko eleganckiego wystroju, ale przede wszystkim wprowadzają dużo naturalnego światła. Ekoplast oferuje szeroką gamę profili drzwi tarasowych, które można dopasować do oczekiwań i potrzeb, a aluminiowy próg zapewnia stabilność obsadzenia, wytrzymałość oraz unikanie mostków termicznych. Drzwi przesuwne HST Ekoplast wykonane są z PVC lub ALUMINIUM i pozwalają na osiągnięcie w bryle budynku dużych konstrukcji szklanych, zapewniających przenikanie do pomieszczeń dużej ilości światła naturalnego, jednocześnie dbając o wysoki poziom izolacji termicznej. Zastosowanie najnowszej technologii  pozwala na automatyczne sterowanie drzwiami tarasowymi, dzięki czemu ten rodzaj drzwi jest najwygodniejszy i najlżejszy w użytkowaniu. Przesuwne okna pozwalają na otrzymanie naprawdę okazałych przeszkleń – nawet do 5 000 mm wysokości!  – przy zachowaniu 2 klasy odporności na włamanie. Ekoplast zadbał o szczelność konstrukcji PSK i podwyższoną izolacyjność termiczną. Ten model drzwi tarasowych występuje w wielu kolorach i stanowi bardzo atrakcyjną propozycję zarówno użytkową, jak i cenową. Stanowią innowacyjny system otwierania, pozwalający na zaoszczędzenie powierzchni w porównaniu do tradycyjnie otwieranych balkonów z dwoma skrzydłami. Multi-sliding pomaga w osiągnięciu jak największej powierzchni przeszklenia, przy zastosowaniu mniejszych ram. Ten model drzwi tarasowych polega na zsuwaniu się na siebie skrzydeł, przez co otrzymywany jest naprawdę duży otwór, pozwalają na swobodne przemieszanie się pomiędzy pomieszczeniem a tarasem. Ekoplast prezentuje w ten sposób przeszklenia, które można systemowo rozbudowywać o następne tory.

Drzwi tarasowe od Ekoplast sprawdzą się również jako przeszklenia do ogrodów zimowych, zarówno projektowanych w domach wolnostojących, jak i  przynależnych do szeregowców, charakteryzujących się mniejszymi działkami przed bryłą budynku. System okienny można dopasować do niestandardowych wymiarów.