Jak dobrać oprawki do kształtu twarzy?

Szukasz okularów korekcyjnych? Zanim pobiegniesz do salonu optycznego po nowe oprawki, sprawdź, jaki masz kształt twarzy – z tego tekstu dowiesz się, jak to zrobić. Na jakie okulary postawić, by cieszyć się nie tylko skuteczną korekcją wzroku, ale i poprawą wyglądu twarzy? Podpowiadamy!

Jak określić kształt twarzy?

Aby określić kształt twarzy, ubierz się w wysoki golf w kolorze kontrastującym z odcieniem Twojej skóry, dzięki któremu optycznie „odetniesz” twarz od reszty ciała. Stań przed lustrem i zaczesz włosy do tyłu, a następnie spróbuj obrysować Twoją twarz w wyobraźni. Jaki kształt ma wykonany przez Ciebie w myślach obrys?

Jeśli masz trudności z jego określeniem, znajdź przykłady kształtów twarzy w Internecie. Sprawdź, który z nich najbardziej przypomina Twój lub poproś o opinię członków rodziny czy znajomych. Jeżeli nadal masz wątpliwości, odwiedź optyka – profesjonalista powinien w kilkanaście sekund zidentyfikować kształt Twarzy, jakim obdarzyła Cię natura.

Kształt twarzy kontra oprawki

Gdy już poznasz kształt swojej twarzy, szybko dowiesz się, jakie oprawki powinny wyglądać przy nim najlepiej – liczne porady na ten temat znajdziesz w Internecie, udzieli Ci ich z pewnością również Twój optyk. Co do zasady, powinieneś szukać takich oprawek, które wyrównają proporcje Twojej twarzy, podkreślając jej atuty i odciągając wzrok od jej niedoskonałości.

Oto kilka łatwych do zapamiętania zasad od Opticdesing.pl:

– Im mocniejsze są rysy Twojej twarzy, tym lżejszych i delikatniejszych oprawek powinieneś szukać. Odpowiednie będą dla Ciebie również okulary bez oprawek.

– Przy twarzy kanciastej np. kwadratowej czy prostokątnej, najlepiej wyglądają oprawki zaokrąglone, łagodzące rysy, takie jak np. panthos.

– Do twarzy w kształcie odwróconego trójkąta lub serca nie powinno się wybierać okularów szerszych u góry – najlepiej pasują do niej tzw. lenonki.

– Do twarzy owalnej i okrągłej, pasują zarówno okulary zaokrąglone, jak i nieco bardziej geometryczne np. kwadratowe.

Uniwersalne porady to nie wszystko

Choćbyś przeczytał tysiąc poradników dotyczących dobierania okularów do kształtu twarzy, z żadnego z nich nie dowiesz się, w których oprawkach będziesz wyglądać najlepiej. Musisz to ocenić we własnym zakresie, najlepiej przymierzając okulary w salonie optycznym. Jeżeli więc zamierzasz kupić oprawki przez Internet (co jest dobrą decyzją, jeśli chcesz kupić markowe okulary korekcyjne, które są znacznie tańsze online), odwiedź najpierw optyka.

Nie spiesz się i przymierz kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt modeli okularów. Jeśli w którymś z nich wyglądasz wyjątkowo korzystnie, szukaj podobnych dostępnych w ofercie znanych marek. Metodą prób i błędów dobierz okulary, które będą idealnie dopasowane nie tylko do kształtu Twojej twarzy, ale i typu urody, stylu oraz osobowości.

Określenie kształtu twarzy pomoże Ci dobrać oprawki, które go wymodelują. Okulary korekcyjne w odpowiednim kształcie, kolorze i stylu to zakup na lata – poświęć odrobinę czasu na ich przemyślany wybór.

Fot.materiały prasowe