Przecinarki dla najbardziej wymagających specjalistów

Nowoczesne przecinarki do prac budowlanych, remontowych i rozbiórkowych pozwalają znacząco skrócić czas robót, jednocześnie zwiększając bezpieczeństwo i komfort operatora. Specjalistyczne przecinarki sprawdzą się również do tworzenia infrastruktury drogowej czy do prac artystycznych, a ich wszechstronność, szeroki wybór konstrukcji oraz doskonałe parametry techniczne umożliwią łatwy dobór przecinarki do każdego rodzaju profesjonalnego zastosowania.

Przecinarki – przegląd profesjonalnego sprzętu tnącego

Przecinarki możemy skategoryzować aż na 8 kategorii, które różnią się między sobą przeznaczeniem, wyposażeniem, rozwiązaniami konstrukcyjnymi i technicznymi czy ergonomią pracy. Sprawdź nasz przegląd profesjonalnego sprzętu tnącego dla najbardziej wymagających specjalistów.

Przecinarka jezdna Husqvarna FS 309

Przecinarki Husqvarna FS 309 to kompaktowa, lekka i ergonomiczna przecinarka z silnikiem benzynowym, która doskonale sprawdzi się do niewielkich prac w trudno dostępnych miejscach. Przecinarka umożliwia cięcie nawierzchni na głębokość do 122 mm i jest kompatybilna z tarczami o maksymalnej średnicy do 350 mm. Przecinarki serii FS 309 generują 6,6 kW mocy i wyposażone są regulowane uchwyty ułatwiające pozycjonowanie maszyny i wykonywanie cięć w linii prostej. Wał tarczy IntelliSeal pozwala na min. 250 godzin bezobsługowej pracy, co redukuje konieczność codziennego smarowania łożysk, a niski poziom drgań wału i silnika zwiększa wygodę i ergonomię pracy.

Przecinarka ręczna Wacker Neuson BTS 635S

Wacker Neuson BTS 635S to mocne i wydajne przecinarki ręczne do wymagających prac na placach budów. Urządzenie zapewnia wysoką jakość wykonania oraz doskonałe parametry techniczne gwarantujące trwałość maszyny i efektywność wykonywanych prac. Odpowiednie wyważenie, ergonomiczne uchwyty oraz niski poziom drgań zwiększają komfort pracy operatora, a także pozwalają na wielogodzinną pracę bez uczucia zmęczenia.

Przecinarki serii BTS 635S wyposażone są w dwusuwowy silnik spalinowy o pojemności skokowej 86 cm3 i o mocy 4,3 kW. Przecinarka wyposażona jest w zbiornik paliwa o pojemności 1,1-litra i zużywa 2,3 l benzyny na godzinę. Tarcza tnąca pozwala na cięcie o maksymalnej głębokości 128 mm i rozpędza się do 4240 obr./min. Przecinarki Wacker Neuson BTS 635S są kompatybilne z tarczami o średnicy 300-350 mm. Sprzęt posiada system 3-stopniowej filtracji powietrza oraz funkcję soft-start. Przecinarka waży 11,3 kg.

Przecinarka stolikowa Husqvarna TS 100 R

Przecinarki stolikowe Husqvarna TS 100 R to uniwersalne i funkcjonalne przecinarki do wszelkiego rodzaju cegieł oraz bloków budowlanych. Maszyna umożliwia cięcie fragmentów materiału o długości do 1 metra, a także tnie na maksymalną głębokość 105 mm przy cięciu jednostronnym i 210 mm przy cięciu dwustronnym. Przecinarki serii TS 100 R mogą ciąć pod kątem prostym oraz pod kątem 45o. Sprzęt napędzany jest przez silnik elektryczny o mocy 2,2 kW, a uniwersalność konstrukcji pozwala na wygodną pracę niezależnie od rodzaju obrabianego materiału.