Oprogramowanie dla budownictwa – z czego dzisiaj korzystają firmy

Inwestycji budowlanych w Polsce wciąż przybywa. W związku z rosnąca ilością zleceń, zarządy polskich przedsiębiorstw budowlanych poszukują systemów informatycznych, które pozwolą im zapanować nad co raz bardziej skomplikowanymi procesami biznesowymi. Wynika to z tego, że w pewnym momencie ilość informacji jakie należy przetworzyć, aby sprawnie zarządzać budowami jest zwyczajnie zbyt duża, aby poradził z nią sobie zwykły arkusz kalkulacyjny. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi system informatyczny dla budownictwa Connecto DMS.

Oprogramowanie dla firm budowlanych

Oprogramowanie dla firm budowlanych staje się powoli osobnym segmentem rozwiązań informatycznych, który poniekąd wywodzi się z systemów klasy ERP. Wywodzi się w tym sensie, że jest ono rozwinięciem funkcjonalności z jakich dziś korzysta wiele firm budowlanych:

  • Zarządzanie budżetami za pomocą planów kont w księgowości
  • Zarządzanie materiałami za pomocą modułów magazynowych
  • Zarządzanie zasobami ludzkimi za pomocą modułu kadrowego

W wielu przypadkach wykorzystanie narzędzi ERP do tych celów opiera się na wielu uproszczeniach i założeniach, co stanowi jedynie półśrodek. Aby uzyskać pełen dostęp do danych o firmie i wiedzy jaka z nich wynika, należy wdrożyć oprogramowanie dla firm budowlanych. Rozwiązanie tego typu dostosuje się w pełni do procesów biznesowych panujących w firmie i pozwoli w prosty sposób rejestrować dane o budowach i procesach administracyjnych firmy, a następnie generować raporty dające pełen wgląd w kondycję przedsiębiorstwa, jego poszczególnych działów i realizowanych przez nie zadań (nie tylko związanych stricte z prowadzeniem budów).

Zalety systemów informatycznych dla budownictwa

Największa zaletą systemów informatycznych dla budownictwa jest ich architektura. Od samego początku są one projektowane, aby wesprzeć firmy wykonawcze w najważniejszych codziennych czynnościach. Oprogramowanie do zarządzania budowami pozwala na:

  • Zarządzanie współpracą z kontrahentami – podwykonawcami, dostawcami i inwestorami
  • Pełną obsługę zasobów – ludzi, sprzętu i materiałów dzięki modułom – kadrowym, magazynowym i narzędziowni
  • Tworzenie budżetów firmowych i budowlanych rozliczanych za pomocą modułu elektroniczny obieg dokumentów
  • Zarządzanie dokumentacją firmową i budowlaną (teczka budowy) – pismami, protokołami, umowami, zleceniami itp.
  • Automatyzację powtarzalnych czynności za pomocą wbudowanych mechanizmów agenta systemu i silnika workflow
  • Analizowanie wszystkich zebranych danych za pomocą modułu Business Intelligence, który umożliwia prezentację kluczowych informacji w postaci czytelnych tabel przestawnych i wykresów
  • Dostęp do wszystkich informacji na dowolnym urządzeniu za pomocą rozwiązań mobilnych.

Oprogramowanie dla budownictwa Connecto DMS wdrażane jest przez profesjonalny zespół analityków i konsultantów, którzy przeprowadzają analizę wymagań, a następnie w oparciu o nią konfigurują aplikację w taki sposób, aby w stu procentach im odpowiadała. Każdy proces biznesowy jest mapowany i przenoszony jeden do jednego do systemu Connecto DMS.

Gdzie szukać specjalistów od oprogramowania dla firm budowlanych

Jeżeli poszukujesz nowoczesnej aplikacji do zarządzania firmą budowlaną wybierz Connecto DMS. Oprócz platformy wyposażonej we wszystkie moduły potrzebne w firmie budowlanej i wykonawczej, wybierasz doświadczonych wdrożeniowców, analityków i programistów, którzy chętnie podzielą się z Tobą swoją wiedzą. Odwiedź stronę www.oprogramowaniedlabudownictwa.pl aby uzyskać więcej informacji na temat korzyści z wdrożenia i umówić się na bezpłatną prezentacje programu dla firm budowlanych.