Niezapomniane wakacje w USA

Wiele osób marzy o tym, aby chociaż raz w życiu odwiedzić Stany Zjednoczone. Powodów może być kilka – jedni znajdują radość w podróżowaniu po nieznanych sobie zakątkach globu, inni chcą choć przez chwilę poczuć, jak smakuje legendarny American Dream, kolejni zaś uwielbiają różnorodność tego kraju. W końcu mamy tutaj do dyspozycji – w zależności od regionu – zarówno przepiękne krajobrazy, imponujące zabudowy miejskie, a także miejsca tętniące życiem i zachęcające do dobrej zabawy. Również klimat jest stosunkowo zróżnicowany, co pozwala niejednokrotnie na zaplanowanie wycieczki w sposób bardzo dynamiczny. O jakich miejscach powinniśmy pamiętać, organizując wakacje w USA?

Nowy Jork

Entuzjaści wielkich miast z pewnością nie mogą sobie odpuścić szczegółowego zwiedzania Nowego Jorku. Wakacje w USA – warto zarezerwować na to dłuższy czas, ponieważ rzeczy do obejrzenia jest tutaj naprawdę bardzo wiele. Ogólnie miasto jest bardzo żywe i kolorowe, nieraz mamy okazję podziwiać kolorowe neony i tłumy na ulicach. Co również bardzo istotne, Nowy Jork jest miejscem bardzo zróżnicowanym, dzięki czemu możemy ujrzeć, chociaż część przekroju kulturowego i obyczajowego. Stany Zjednoczone znane są ze swojej mozaikowości – w końcu znaczna część ich społeczeństwa to imigranci, a dzielnice poszczególnych miast dzielą się na te bardziej oraz znacznie mniej luksusowe.

Fifth Avenue i Washington Square

Zwiedzając Nowy Jork, należy wybrać się na długi spacer po interesujących zakątkach, których można znaleźć tutaj naprawdę mnóstwo. Należy do nich z pewnością słynna Piąta Aleja, która jest niezwykle elegancka, a przy okazji znajdują się tutaj ekskluzywne sklepy, w których być może będziemy mogli znaleźć coś dla siebie. Spacerując Piątą Aleją, można przez chwilę poczuć się jak w prawdziwie wielkim świecie. Warto również zajrzeć na Washington Square, które znane jest głównie z bycia swoistym punktem kulturalnym, gdzie spotykają się niejednokrotnie rozmaici artyści. Przechadzka po tych rejonach może być niezwykle inspirująca i dostarczyć nam niezwykłych wrażeń.

Chinatown i Little Italy

Wybierając się do Nowego Jorku, powinniśmy pamiętać, że znajdują się tutaj dzielnice typowo uznawane za powiązane z osobami o konkretnych narodowościach i korzeniach. Z tego właśnie w Chinatown można spotkać wielu mieszkańców azjatyckiego pochodzenia, zaś w Little Italy – włoskiego. Takie miejsca zdecydowanie mogą oddziaływać na wyobraźnię i uświadomić turystom, jak różnorodne kulturowo są Stany Zjednoczone. Wkraczając do tych dzielnic, można czasem odnieść wrażenie, że znajdujemy się w zupełnie innym miejscu niż jeszcze chwilę wcześniej. Charakterystyczne dla danych mniejszości restauracje, to tylko jeden z atrybutów tego rodzaju dzielnic.

Empire State Building

W Nowym Jorku z pewnością nie można również przegapić słynnego wieżowca, czyli Empire State Building. Warto wjechać na sam szczyt i z tarasu widokowego podziwiać zachwycające widoki. Budynek ma 443 metry wysokości i jest przez niektórych uznawany za absolutnie niesamowity wytwór architektoniczny. Drapacze chmur potrafią zrobić wrażenie, a ponadto są niezbywalnym duchem nowoczesności, która towarzyszy nam w codziennym życiu. Jeśli ujrzymy Empire State Building porą wieczorną, możemy mieć również okazję, aby podziwiać jego efektowne oświetlenie, które może zachwycić oraz ma niejednokrotnie doniosłe znaczenie symboliczne, związane z okolicznościowymi świętami oraz wydarzeniami.

To wciąż nie wszystkie atrakcje, które możemy zwiedzić w Nowym Jorku, a przecież to zaledwie jedno miasto na mapie Stanów Zjednoczonych. Jeśli jesteśmy absolutnymi entuzjastami USA, to na rzetelne zapoznanie się ze wszystkim, co warto zobaczyć, powinniśmy zarezerwować sobie naprawdę sporo czasu. Jeśli jednak nim nie dysponujemy, to rozpoczęcie swojej przygody z podróżami do Stanów można zacząć właśnie od tego słynnego miasta. Żywa atmosfera, a także imponująca architektura nowoczesna może sprawić, że na nowo odkryjemy uroki wieżowców i efektów świetlnych. Ponadto, wizyta w Stanach to szansa na poznanie nowych kultur.