O czym należy pamiętać przy zawieraniu umowy pożyczki?

Mnogość ofert pożyczek na polskim rynku, a także rosnące potrzeby konsumpcyjne Polaków sprawiają, że coraz częściej decydujemy się na zaciągnięcie zobowiązania. Nie zawsze jednak dokładnie sprawdzamy warunki oferty, co może skutkować problemami ze spłatą pożyczki. Chcesz skorzystać z usług parabanku? Przedstawiamy najważniejsze kryteria, które należy wziąć pod uwagę przy podpisywaniu umowy.

Sprawdź firmę pożyczkową

Jeśli chcesz pożyczać bezpiecznie, w pierwszej kolejności zweryfikuj wiarygodność firmy, która oferuje Ci swoje usługi. Najlepiej zacząć od sprawdzenia w rejestrach firm, czy dany podmiot w ogóle istnieje. Następnie warto przejrzeć listę ostrzeżeń dostępną na stronach Komisji Nadzoru Finansowego, które regularnie informuje o podmiotach stosujących nieuczciwe praktyki wobec konsumentów.

Oprocentowanie czy RRSO – poznaj rzeczywisty koszt zobowiązania

Przed podpisaniem umowy pożyczki trzeba również sprawdzić jej całkowity koszt. Samo oprocentowanie to oczywiście nie wszystko, warto pamiętać, że nie mówi ono o rzeczywistych opłatach, które będziesz musiał ponieść w związku z zaciągnięciem zobowiązania. Ważne są również dodatkowe koszty, marże, prowizje, a czasem również ubezpieczenia. Najlepiej zweryfikować RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania – wskaźnik ten uwzględnia odsetki oraz inne opłaty narzucone przez firmę pożyczkową. Warto też upewnić się, że oprocentowanie nie przekracza maksymalnych stawek ustalonych w Kodeksie cywilnym.

Dokładnie zapoznaj się z umową

Przeczytanie wszystkich zapisów umownych może uchronić konsumenta przed poważnymi problemami. Jeśli jakieś informacje nie są zrozumiałe, należy zapytać o to konsultanta lub poprosić o kopię umowy – warto przeanalizować zapisy z członkami rodziny, skonsultować się z małżonkiem itd. Trzeba też pamiętać o tym, że istnieje możliwość odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni od jej zawarcia – bez podania przyczyny.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat bezpiecznego pożyczania? A może zależy Ci na skorzystaniu z usług firmy o bardzo dobrej renomie? Już teraz wejdź na stronę https://www.ratkomat.pl/!