Korzystanie z kalendarza książkowego – sposób na produktywność

Korzystanie z kalendarza książkowego – sposób na produktywność

Coraz więcej do zrobienia, a doba ma ciągle 24 godziny. Tak w skrócie można podsumować współczesne życie. Obowiązki związane z pracą, rodziną i inne konieczne zajęcia, a do tego czas wolny i czas na wypoczynek. Jak zwiększyć swoje możliwości? Może w tym pomóc dobry, tradycyjny kalendarz!

Produktywność – cecha, bez której nie możemy się obejść

Z jednej strony ocenianie wszystkich naszych działań tylko przez pryzmat efektów nie jest zbyt dobre dla zdrowia psychicznego. Ale z drugiej wymogi otaczającej nas rzeczywistości nie maleją. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie poprawa naszej produktywności, by w krótszym czasie wykonać wszystkie konieczne zadania i móc lepiej zarządzać resztą dnia, tygodnia czy miesiąca.

Produktywność to obecnie modne słowo nie bez przyczyny. Ale aby opanować ten zespół umiejętności często nie są potrzebne drogie kursy czy tysiące książek. Wystarczy rozwiązanie proste i sprawdzone od lat – jeśli nie od wieków. Klasyczny kalendarz książkowy (https://dobrekalendarze.pl/kalendarze-ksiazkowe) w którym zapiszemy swoje plany!

W czym może pomóc kalendarz książkowy?

Większość z nas codziennie robi jakieś notatki – numery telefonów, daty i miejsca spotkań do zapamiętania czy terminy urodzin bliższych i dalszych znajomych. Ale robiąc je tylko na smartfonie, wiele tracimy z potencjału jaki niesie ze sobą notowanie odręczne.

Kalendarze książkowe (https://dobrekalendarze.pl/kalendarze-ksiazkowe) to estetyczne, a zarazem przejrzyste narzędzia, które pozwalają na zajęcie się swoimi planami od A do Z. Kiedy siadamy by zapisać coś w kalendarzu nie odciągają nas powiadomienia czy dzwonki sms-a. Nic nie rozprasza naszej uwagi, a skupienie jest bardzo istotne w przypadku produktywności. Bez niego trudno mówić o postępach!

Realizacja planów z kalendarzem – o czym pamiętać?

Codzienny kalendarz możemy prowadzić na wiele różnych sposobów. Współcześnie dostępne kalendarze książkowe (https://dobrekalendarze.pl/kalendarze-ksiazkowe) są na tyle rozbudowane, że bez problemu możemy zamienić je w mini dziennik. Zmieści się tam także lista zakupów i lista spraw do zrobienia.

Powinniśmy zacząć od wyboru kalendarza, który nam się najlepiej kojarzy, zarówno pod względem koloru, jak i faktury stron. Chcemy przecież czegoś, co będzie nas wspomagać, a nie zniechęcać. Inną istotną sprawą jest sposób, w jaki zapisujemy rzeczy. Najlepiej zrobić to w jasnych podpunktach typu bullet list i skreślać te, które mamy już wykonane.