Jakie środki higieniczne warto stosować do sprzątania w domach opieki?

Domy opieki to placówki, w których bardzo często przebywają osoby mające problem z zachowaniem odpowiedniej higieny. Stąd też regularne czyszczenie i dezynfekowanie powierzchni w tego typu przybytkach jest bardzo ważne. Personel placówki powinien korzystać na co dzień ze sprawdzonych środków chemicznych, umożliwiających szybkie i skuteczne sprzątanie. Jakie środki do mycia podłóg w domach opieki warte są uwagi?

Dlaczego czystość w domu opieki ma znaczenie szczególne?

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że domy opieki to miejsca, w których utrzymanie czystości ma pierwszorzędne znaczenie. Bardzo często przybywają tutaj osoby starsze i schorowane, dla których brud i różnego rodzaju bakterie mogą być nie lada zagrożeniem. Dlatego też osoby zatrudnione w domach opieki powinny szczególną uwagę przykładać do utrzymania czystości. Bardzo ważne jest dobranie odpowiednich środków, umożliwiających sprzątanie nie tylko w prywatnych pomieszczeniach, ale także częściach wspólnych. Mowa tutaj między innymi o świetlicach, kuchni, korytarzach czy łazienkach.

Środki do mycia podłóg w domach opieki – w trosce o bezpieczeństwo pensjonariuszy

Profesjonalne środki do sprzątania, wykorzystywane w domach opieki, cechują się dużą efektywnością i skutecznością. Bardzo często sprzedawane są one w skoncentrowanej formie, co sprzyja oszczędnościom. Warto pamiętać o tym, że stosowana w domach opieki chemia powinna być bezpieczna nie tylko dla podopiecznych, ale także dla personelu.

Stosowane preparaty powinny być na tyle delikatne, by nie powodować podrażnień nawet u osób o wyjątkowo wrażliwej skórze. Chemia sprzątająca powinna posiadać wszelkie możliwe atesty, a proces jej produkcji musi podlegać ścisłemu nadzorowi.

Warto wybierać takie środki do mycia podłóg w domach opieki, które pochodzą od sprawdzonych i uznanych producentów, od wielu lat cieszących się zaufaniem klientów. Środki, które stosuje się w domach opieki, odpowiednie będą także do sprzątania w takich miejscach jak szpitale, przychodnie, sanatoria, hospicja czy też prywatne gabinety lekarskie.