Jak przygotować zaproszenia dla gości na urodziny dziecka?

Gdy termin dziecięcego przyjęcia urodzinowego został już wybrany, warto jak najszybciej poinformować o nim gości. Najlepiej przygotować wtedy zaproszenia na urodziny dziecka. O czym musisz pamiętać?

W jaki sposób poinformować zaproszonych gości o przyjęciu?

Chociaż tradycja wysyłania zaproszeń urodzinowych nie jest już tak żywa jak kiedyś, to jednak przygotowanie ich razem z dzieckiem na jego imprezę na pewno będzie dużą frajdą.

Zaproszenia można przyszykować zarówno samodzielnie od A do Z, jak i kupić je jako gotowe, także z opcją personalizacji. Warto zatem przyjrzeć się bliżej każdej z tych propozycji i uzgodnić z małym solenizantem, jaka będzie najlepsza.

Samodzielne przygotowanie zaproszeń na urodziny dziecięce

Przygotowanie zaproszenia na urodziny dla dzieci we własnym zakresie będzie świetną okazją do dobrej zabawy.

Do stworzenia zaproszenia można wykorzystać kredki, farbki, nalepki, kolorowe papiery. Rodzic może pomóc maluchowi przez przygotowanie dla niego składanych kartek do udekorowania oraz treści zaproszenia. Można także wydrukować szablony zaproszeń pobrane z internetu.

Warto pamiętać, aby w zaproszeniu wypisać dane jak:

– Imię i wiek solenizanta,
– Imię gościa,
– Miejsce i datę urodzin,
– Numery kontaktowe do rodziców.

Zakup gotowych zaproszeń na urodziny dziecka

Obecnie gotowe zaproszenia na urodziny dla dzieci można zakupić w wielu sklepach – działających stacjonarnie oraz tych internetowych.

W sklepach stacjonarnych czekają gotowe zestawy zaproszeń na urodzinki w rozmaitych wzorach dla chłopców i dla dziewczynek. Gotowce mogą mieć już treść zaproszenia – wystarczy tylko dopisać w nich najważniejsze informacje.

Można także kupić personalizowane zaproszenia na urodziny w internecie. Dodatkowym atutem jest możliwość samodzielnego wybrania treści kartek, dlatego nie wymagają już ręcznego wypełniania.

Zaproszenie na urodziny dziecięce – o czym jeszcze warto pamiętać?

Najlepiej, aby zaproszenia na urodziny dziecka były wręczane poza szkołą lub przedszkolem. Inne, niezaproszone na przyjęcie dzieci mogą poczuć się źle z tego powodu.

Warto też pamiętać o tym, by razem z wręczeniem małemu gościowi zaproszenia na urodziny poinformować również o przyjęciu jego rodziców.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju.