Opakowania na prezent – gotowe czy DIY?

Świąteczny czas to trudy związane z wyborem prezentów. Oczywiście jest to dla większości z nas duża przyjemność, bo przecież chcemy obdarować bliskich, ale w tak dużym gąszczu propozycji nierzadko trudno się zdecydować. Gdy już mamy podarek na prezent, powstaje inny dylemat. Zastanawiamy się, w jaki sposób zapakować nasz zakup, by wyróżniał się, był opakowany estetycznie, a nawet elegancko, bo być może jest to prezent dla kogoś z pracy? Możemy postawić na gotowe opakowania – torebki, które są bardzo wygodne w użytkowaniu, ale raczej się nie wyróżniają. Możemy również samodzielnie opakować prezent korzystając z wybranego arkusza papieru świątecznego, a do tego fantazyjnie wiążąc kokardkę. A na koniec pozostaje nam DIY, czyli to, co nie tylko artyści, lubią najbardziej.

Torebki, papiery i wstążki

Najprostsze i stosunkowo niedrogie rozwiązanie to wybór torebki ze sznureczkami, która pozwala wygodnie nieść prezent. Bez ryzyka, że nam upadnie i się ubrudzi lub zniszczy. Do wyboru są torebki prezentowe, nie tylko świąteczne, które zachwycają motywami. Bez problemu znajdziemy te, które ucieszą najmłodszych. Będą zabawne, wesołe, przedstawiające świąteczne postacie, a przy tym dopasowane rozmiarami i wytrzymałością, do rodzaju prezentu.

Trochę więcej zachodu będzie nas kosztować wybór arkusza papieru i samodzielne pakowanie prezentów. Z drugiej strony mamy okazję, by nawet w opakowanie włożyć całe swoje serce. Stosunkowo często zwracamy uwagę na to, w jaki sposób są nam wręczane podarunki. Poza tym, jeśli pod uwagę bierzemy prezenty trafiające pod choinkę, to nie chcemy, by tuż przed Wigilią ktoś z czystej ciekawości zaczął zaglądać do naszych torebek z podarunkami. Prezenty pakowane w papier zapewniają, że nikt nie domyśli się, co swoje miejsce znalazło w środku.

Z papierem i wstążkami można wyróżnić prezent. Do wyboru są przecież wstążki, które zawiążemy dowolnie, wzmacniając nieco opakowanie dla naszego prezentu, a do tego uzyskując konkretny efekt. Wstążka nie musi widnieć centralnie na środku. Można pokusić się o asymetryczne wiązanie, by całość wyglądała ciekawie. Równie dobrze można połączyć ze sobą różne kolory bądź wybrać gotowe kokardki i zestawić je ze sobą w oryginalny sposób. Możliwości wbrew pozorom jest całkiem sporo i jeśli mamy czas oraz chęci, by samodzielnie zająć się pakowaniem prezentów, nic nie stoi na przeszkodzie!

Opakowania tekturowe

Bardzo praktyczne rozwiązanie stanowią pudełka tekturowe. Opatrzone świątecznymi motywami bądź gładkie, białe, na których z powodzeniem stworzymy własny wzór czy napis. W tekturowych opakowaniach bezpiecznie dostarczymy na miejsce delikatne elementy. Możemy liczyć na wygodny uchwyt, a do tego bardzo łatwe składanie. Opakowania tego typu same w sobie są lekkie, i co najważniejsze, pozwalają na zapakowanie cięższych rzeczy, które w zwykłych torebkach mogłyby się potłuc lub uszkodzić, a z kolei ich kształt nie pozwala na zastosowanie arkusza papieru.

Pudełeczka tego typu są bardzo estetyczne i eleganckie. Idealnie wpisują się w świąteczne okazje, gdy chcemy coś zapakować. Pod względem praktycznym i wytrzymałości, przewyższają tradycyjne torebki i rolki papieru.

DIY – zrób opakowanie samodzielnie, wedle własnego pomysłu

Najbardziej wymagający i ci, którzy chcą, by już opakowanie wyróżniało się, mogą skorzystać z gotowych zestawów do pakowania. Znajdują się w nich różnorodne elementy, chociażby celofan, kolorowe papiery, wstążki czy elementy do wycięcia i złożenia. Znajdziemy takie, z których uzyskamy konkretny kształt, ale i wybierzemy zestawy lub oddzielnie zakupimy elementy, dzięki którym własnoręcznie wykonamy opakowanie. O dowolnym kształcie, rozmiarze, ze zdobieniami, jakich nie sposób spotkać pośród torebek czy arkuszy papieru.

Można zaangażować dzieci do pakowania prezentów w ten sposób. Dając im radość ze wspólnie spędzonego czasu, jak i okazję do rozwijania kreatywnego myślenia i zdolności manualnych.

Niezależnie od tego, jaki rodzaj opakowania ostatecznie wybierzemy, pamiętajmy o jakości. Wytrzymałość produktów wbrew pozorom jest ważna, bo zbyt licha i cienka torebeczka nie utrzyma ciężaru nawet drobnych podarków. Uszkodzony prezent to znacznie większy kłopot niż odrobinę wyższa kwota, którą zapłacimy za trwalsze i lepiej wykonane opakowania. Weźmy to pod uwagę!

Propozycje różnorodnych opakowań znajdziemy na stronie https://opakowania24.eu