Magazyny do wynajęcia w Poznaniu

Poznań stanowi ważne centrum handlu, przemysłu i logistyki – jedno z głównych w Polsce. Położenie w środkowej części województwa wielkopolskiego i bliskość ważnych szlaków komunikacyjnych czyni ten region wyjątkowo atrakcyjnym zarówno dla inwestorów, jak i przedsiębiorców.

Rozwój rynku powierzchni magazynowych

Rynek powierzchni magazynowych w Polsce wciąż się rozwija – inwestorzy chętnie budują tu nowoczesne centra logistyczne i magazyny, niemal mając pewny zysk w dłoni. Wysoki poziom zwrotu z inwestycji przemawia do ich wyobraźni – hale magazynowe opłaca się budować, gdyż nie brakuje chętnych, aby je wynająć. Aktywność najemców i deweloperów na rynku po części wynika też z rozwoju branży e-commerce – liczne firmy przenoszą swoją działalność z Niemiec czy Skandynawii na nasz teren.

Strategiczne położenie Poznania

Popyt na powierzchnie magazynowe w Poznaniu i bliskiej okolicy wynika m.in. z dogodnego położenia miasta. Poznań jest postrzegany jako miasto o silnej gospodarce i jeden z najważniejszych węzłów komunikacyjnych. Przez miasto lub w jego pobliżu biegną liczne drogi ekspresowe i krajowe, autostrada A2 (odcinek trasy europejskiej E30), obwodnice miasta oraz trasy wojewódzkie, które umożliwiają sprawny transport towarów. Co więcej, Poznański Węzeł Kolejowy uważany jest za jeden z głównych i najruchliwszych w Polsce. Międzynarodowe lotnisko Poznań-Ławica oddalone jest tylko około 8 km od centrum.

Wielkopolska – region, w którym warto rozwijać biznes

Wielkopolska to jeden z najlepszych regionów do magazynowania towarów, a rozwój przemysłu sprawia, że popyt na magazyny w Poznaniu i okolicy rośnie. Wśród poszukujących są zarówno polscy przedsiębiorcy, jak i zagraniczni kontrahenci.

Stolica Wielkopolski słynie jako jedno z najlepszych miast, w których warto rozwijać inwestycje, działalność logistyczną i handlową. Wśród inwestorów i najemców są też przedstawiciele firm zagranicznych, m.in. niemieckich, brytyjskich czy japońskich, którym zależy na szybkiej dystrybucji towarów do europejskich krajów  potrzebowaliśmy odpowiednio dopasowanej i zlokalizowanej powierzchni magazynowej.

Poznań jednym z najszybciej rozwijających się miast

Rynek powierzchni magazynowych rośnie jak na drożdżach w całym kraju. Poznań, obok Warszawy i Katowic, został uznany za jedno z najdynamiczniej rozwijających się miast w Polsce. Zestawienie to opracował Wydział Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej wykorzystując piętnaście wskaźników z danych GUS-u, aby m.in. ustalić poziom rozwoju społeczno-ekonomicznego gmin i regionów.

Poznań coraz częściej postrzegany jest jako silna metropolia, w której rozwija się nowoczesna przedsiębiorczość – nic dziwnego, że coraz więcej firm szuka tu magazynów. Co więcej, m.in. właśnie w Poznaniu planowane są wysokie dotacje z Unii Europejskiej przeznaczone na inwestycje w infrastrukturę. Jej rozwój z kolei zdecydowanie sprzyja rynkowi magazynowemu. Pozyskane środki pozwolą odświeżyć oblicze miasta, ale także przygotować nowe tereny pod przyszłe inwestycje, m.in. nowoczesne magazyny w Poznaniu i okolicy.