Dlaczego warto wybrać się do Amsterdamu?

sindbad (2).jpg

Amsterdam to stolica konstytucyjną stolicą Niderlandów, która znajduje się w północnej części tego pięknego kraju. Położony jest nad rzekami Amstel i IJ oraz licznymi kanałami, które przepływają przez całą stolicą. Jest to niezwykle urokliwe miasto, które powinno być kluczowym elementem w podróży po Europie.

Dlaczego warto odwiedzić Amsterdam?

Na pierwszy rzut oka Amsterdam, ale również całe Niderlandy kojarzą nam się z legalną prostytucją, czy używkami. Jest to jednak błędne myślenie, ponieważ miasto to jest bardzo urokliwe i wiele osób podkreśla, że zakochało się w nim od pierwszego wejrzenia.

Amsterdam odwiedzany jest co roku przez około 15 mln turystów z całego świata, niezależnie od pory roku. Jest to miasto, które zachowało swoją tradycję kulturową, z lekkim twistem nowoczesności. Ludzie, których można spotkać w Amsterdamie żyją swoim spokojnym życiem, dlatego też są bardzo otwarci na turystów. Plusem tego miasta jest to, że jest świetnie skomunikowane, zarówno na lądzie, jak i wodzie.

Jakie zabytki warto zwiedzić w Amsterdamie?

Jak już zostało to wspomniane Amsterdam połączony jest licznymi kanałami, dlatego też w trakcie przejażdżki wodnej można podziwiać przepiękną architekturę. Ponadto kluczowym miejscem, które powinien odwiedzić każdy jest Plac Dam z Pałacem Królewskim. Powstał on w XVII wieku i został uznany za najważniejszy zabytek holenderskiego Złotego Wieku.

Amsterdam słynie również z licznych muzeów, takich jak muzeum Vincenta van Gogha, czy Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud. Warty odwiedzenia jest również Dom Anne Frank.

Bus do Amsterdamu – jak dostać się do stolicy Niderlandów?

Do Amsterdamu można dostać się zarówno samolotem, jak i transportem drogowym. Oczywiście można zdecydować się na podróż samochodem, natomiast w ofercie polskich przewoźników można znaleźć połączenia, które połączone są bezpośrednio ze stolicą Niderlandów.

Bus do Amsterdamu wyrusza przede wszystkim z takich miast Polski, jak Warszawa, Kraków, Katowice, czy Poznań, a ceny rozpoczynają się już od około 300 zł.