Dla kogo polecany jest CoolSculpting?

Dla kogo polecany jest CoolSculpting?

CoolSculpting to zabieg, który umożliwia bezpieczną i skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej. Co ważne, efekty zabiegu są nie tylko dobrze widoczne, ale również długotrwałe.

Jakie są zatem wskazania do przeprowadzenia zabiegu?

Każdy zabieg musi być poprzedzony konsultacją specjalistyczną, podczas której przeprowadzany jest pomiar tkanki tłuszczowej. Poza tym, specjalista określa indywidualny plan zabiegowy dostosowany do potrzeb i oczekiwań danego pacjenta.

Kto może i powinien korzystać z tego rodzaju zabiegu?

Kriolipoliza, której opis dostępny jest na stronie: https://saywowclinic.pl/coolsculpting/ to zabieg przeznaczony dla osób pragnących zredukować nadmierną ilość tkanki tłuszczowej. W wyniku podejmowanych działań można bowiem skutecznie wymodelować brzuch, uda, plecy, talię, ramiona, a nawet usunąć podwójny podbródek.

W jaki sposób przeprowadzany jest wspomniany zabieg?

Zabieg wyszczuplający CoolSculpting powinien być wykonywany przez fizjoterapeutów i kosmetologów. Podczas pracy urządzenie wyposażone w próżniowy aplikator zasysa skórę i tkankę tłuszczową oraz przytrzymuje ją pomiędzy panelami chłodzącymi. Należy podkreślić, że aparat wyposażony jest w sensory termiczne, które monitorują poziom chłodzenia skóry oraz ograniczają ryzyko związane z jej ewentualnym odmrożeniem i uszkodzeniem.

Jakie są możliwe efekty zabiegu?

Efekty zabiegu widoczne są po kilku tygodniach upływających od rozpoczęcia terapii. Dochodzi wówczas do redukcji tkanki tłuszczowej. Po zabiegu martwe komórki tłuszczowe są eliminowane z organizmu. Proces ten zajmuje od dwóch do trzech miesięcy. Po tym czasie efekty zabiegu jest jeszcze lepiej widoczne. Warto dodać, że już jeden zabieg znacznie poprawia wygląd danego rejonu ciała. Efekty mogą być w tym wypadku pogłębione poprzez powtórny zabieg, który powinien być przeprowadzony po miesiącu. Co ważne, w przypadku tego rodzaju modelowania sylwetki efekty są trwałe, ponieważ nie dochodzi do tak zwanego efektu jo-jo. Uszkodzone komórki tłuszczowe są bowiem trwale eliminowane z organizmu.