O czym Pamiętać wybierając zespół weselny

Wybór odpowiedniego zespołu weselnego to niełatwe zadanie. Zwykle polegamy na swoich obserwacjach lub decydujemy się na orkiestrę poleconą przez znajomych. Co, jeśli żaden z zespołów, które dotychczas spotkaliśmy nie przypadł nam do gustu i musimy szukać na własną rękę? Z pewnością jest kilka istotnych rzeczy, o których musimy pamiętać szukając oprawy muzycznej na własne wesele. 

Zapytajmy o doświadczenie lub poprośmy o przykładowe nagranie z wesela

Doświadczenie to nie tylko długość czasu, jaką wybrany przez nas zespół funkcjonuje. To także obłożenie, czyli częstotliwość świadczonych usług. Zapytajmy o ewentualne wolne terminy, jeśli jest ich zbyt dużo, to oznacza, że zespół nie jest zbyt popularny lub po prostu ma słabą jakość usług. Jeśli nie mieliśmy okazji gościć na weselu, podczas którego grał wybrany przez nas zespół zawsze możemy poprosić o nagranie z takiej imprezy. Dzięki temu dowiemy się, jaki rodzaj muzyki gra, czy goście dobrze się przy niej bawią oraz czy jest on w naszym typie.

Czy zespół zapewnia dodatkowe efekty świetlne?

Profesjonalny zespół oprócz tego, że zapewnia gościom muzykę, dostarcza również wrażeń wizualnych. Nic nie wprawia w dobry nastrój jak np. efekty świetlne. Dzięki temu nawet zwykła sala weselna może przeistoczyć się w parkiet dyskotekowy. Ważne, aby efekty te nie trwały zbyt długo i nie pojawiały się zbyt często. Mogłoby to wpłynąć na jakość weselnego nagrania oraz robionych podczas przyjęcia zdjęć. Poza tym, o ile młodsi goście będą zachwyceni, tak starsza część towarzystwa może czuć się nimi zmęczona.

Repertuar

Warto ustalić z grającymi, jaki rodzaj muzyki chcemy mieć na weselu. Ważne jest, aby nie kierować się jedynie swoimi upodobaniami. Na weselu będą ludzie młodsi i starsi. Oni również powinni usłyszeć, coś, co sprawi, że zechcą wyjść na parkiet. Jeśli zespół gra jeden określony typ muzyki, poprośmy o przykładową listę piosenek. W wolnej chwili przesłuchajmy ją i zdecydujmy, czy jest odpowiednia.

Oczepiny

Jak wiadomo zespół muzyczny nie zajmuje się jedynie graniem piosenek. Do jego zadań należy całokształt czynności związanych z zapewnieniem dobrej zabawy gościom weselnym. Muzycy muszą zorganizować również oczepiny. To jakiego rodzaju zabawy jego członkowie organizują podczas oczepin może bardzo dużo o nich powiedzieć. Zwróćmy uwagę na to, czy zabawy te są wystarczająco śmieszne, czy może zbytnio żenujące. Najważniejsze, aby nie ośmieszały gości weselnych. O ile jest to możliwe, ustalmy z członkami zespołu rodzaje zabaw, których nie chcielibyście na swoich oczepinach oraz te, na których nam zależy.

Artykuł dla naszych czytelników dostarczył zespół weselny Impressed z Bielska-Białej