Najlepsze dodatki do prezentu na Chrzest. Poradnik dla chrzestnych

Co podarować na Chrzest? To pytanie zadaje sobie niejeden chrzestny. Przeważnie większość osób decyduje się na kopertę z pieniędzmi, podobnie, jak na Komunię czy Ślub. Jednak pozostaje jeszcze kwestia dodatku do prezentu, wszak samej koperty podarować nie wypada. Można zdecydować się np. na ramki na zdjęcia.

Ramka jako prezent na Chrzest – sentymentalny dodatek, który docenią rodzice dziecka

Oprócz pieniędzy chrzestny może podarować coś sentymentalnego, co zawsze przypominać będzie rodzicom i dziecku o tym szczególnym dniu. Dobrze sprawdzi się zestaw ramek. Na Chrzcie rodzice zrobią pewnie mnóstwo zdjęć, a część z nich może znaleźć zaszczytne miejsce na komodzie, półce nad kominkiem czy na ścianie w salonie. Ramki na zdjęcia mogą być opatrzone okolicznościowym grawerem z datą i imieniem dziecka. We wnętrzu ramki można umieścić kartę z życzeniami, a do niej schować pieniądze. Można zdecydować się na włożenie wszystkiego osobno do torebki prezentowej. Można zdecydować się również na bardziej minimalistyczne ramki na zdjęcia w formie multiramy. Dobrym pomysłem będzie również galeria stworzona z ramek, którą można powiesić na jednej ze ścian. Nie trzeba wybierać ramek okolicznościowych, równie dobrze można zdecydować się na te drewniane, pozbawione wzorów i zdobień, które można dopasować do stylu aranżacji wnętrza.

Skarbonka na przyszłe wydatki

Szukając dodatku do pieniężnego prezentu, a przy okazji możliwości wręczenia go w bardziej eleganckiej formie niż w zwykłej kopercie, można zdecydować się na skarbonkę. Ceramiczna skarbonka lub metalowa pokryta chromowanym wykończeniem jest eleganckim dodatkiem do prezentu na Chrzest, a zarazem pozwala na włożenie do niej pieniędzy. Dodatkowo może być wyposażona w okolicznościowy napis w formie malunku na ceramice lub grawera na metalowej skarbonce. Taka skarbonka może mieć kształt niewielkiego dziecięcego bucika albo wózka.

Łańcuszek z medalikiem – biżuteria dla małego chrześniaka lub chrześnicy

Czasem Chrzestni chcą podarować dziecku coś, co będzie mogło mieć przez całe swoje życie. Do takich „nieśmiertelnych” prezentów należy biżuteria. Dla małego chrześniaka lub chrześnicy można wybrać łańcuszek z medalikiem. Wiele osób uważa, że medalik może chronić dziecko przed złem. Taka symbolika powoduje, że jest to chętnie wybierany prezent. Można wybrać motyw na medaliku, który najlepiej pasuje na Chrzest, a mianowicie anioła stróża, co łączy się również z ochroną przed złem tego świata. Wiele osób wybiera również medaliki z wizerunkiem Matki Boskiej z Dzieciątkiem. Łańcuszek powinien być wykonany z wysokiej próby złota, niekoniecznie żółtego. Wszak to okazja, gdzie warto postawić na bardziej szlachetny minerał. Niektórzy kupują łańcuszek z medalikiem jako główny prezent, a inni decydują się na niego jako dodatek do koperty. Wszystko zależy oczywiście od budżetu, jaki chcesz przeznaczyć na prezent dla swojego chrześniaka lub chrześnicy.

Dekoracyjna biała szatka i świeca – klasyczny dodatek od chrzestnych

Są takie dodatki do prezentu, które są dość oczywiste, jednak można uczynić z nich pamiątkę na całe życie. Popularny jest zwyczaj, że chrzestna kupuje dziecku białą szatkę, natomiast chrzestny świecę. W każdym przypadku można zdecydować się na bardziej dekoracyjny model. Biała szatka może być dodatkowo wyposażona w haft z imieniem dziecka i datą Chrztu, podobnie jak świeca.

Maskotka z haftem – na odegnanie sennych koszmarów

Ponieważ prezent na Chrzest jest jednak podarkiem dla malucha, oprócz pieniędzy, które rodzice odłożą na wyposażenie pokoju, czy inne istotne dla dziecka rzeczy, można podarować coś z czego będzie mieć użytek od razu, a także gdy będzie nieco starsze. Maskotka z haftem okolicznościowym także jest doskonałym pomysłem na Chrzest. Taki dodatek do prezentu świetnie sprawdzi się jako przytulanka dla dziecka, która ma odegnać nocne koszmary.

Klasycznym dodatkiem do prezentu, jaki może dać chrzestny i z pewnością zawsze się sprawdza jest pamiątka Chrztu w formie książeczki. Można podarować również dziecku ilustrowaną książeczkę z modlitwami dla dzieci, które rodzice mogą czytać dziecku przed snem, a także opowieści biblijne. Pomysłów na udany dodatek do prezentu może być wiele. Jednak te przytoczone są gwarancją tego, że prezent przetrwa i będzie cenną pamiątką.