Jak zorganizować wyjazd z dziećmi nad morze?

Na wakacje czekamy cały rok i chcemy zorganizować je jak najlepiej. Szczególnie cieszymy się na wakacje nad morzem. Plaża, woda i piękna pogoda – do szczęścia nie trzeba nic więcej.

Co zabrać nad morze z dziećmi?

To dylemat wielu rodziców, którzy obawiają się, że o czymś zapomną. Obecnie nie jest to wielki problem, bo w sklepach dostaniemy wszystko. Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że nad morzem zapłacimy więcej, wyjątek stanowią tylko duże sieci sklepów.

Najlepszym sposobem uniknięcia takiej sytuacji jest wcześniejsze sporządzenie listy z rzeczami, które należy zabrać. Oczywiście trzeba dostosować ją do wielkości bagażu, który można zabrać. Z niektórych rzeczy na pewno trzeba będzie zrezygnować.

Rzeczy niezbędne do zabrania

Zestaw rzeczy niezbędnych do zabrania uzależniony jest od wieku dziecka. Im młodsze, tym bagaż będzie większy, bo trzeba zabrać wózek, pieluchy oraz kosmetyki do pielęgnacji.

Bez względu na wiek dziecka, zawsze trzeba zabrać zestaw odzieży na upalne i chłodniejsze dni. Niezbędne są także klapki na plażę oraz buty do kąpieli, które będą chronić stopy przed skaleczeniem. Nie wolno także zapomnieć o ręcznikach.

Co zabrać nad morze z dziećmi?

Na liście powinien znaleźć się również krem lub olejek z wysokim filtrem, który będzie chronił delikatną skórę dziecka przed szkodliwymi promieniami UV. Należy także zabrać podręczną apteczkę.

Wyjeżdżając z dzieckiem nad morze nie można zapomnieć o zabraniu zabawek. Przede wszystkim musi być zestaw do piaskownicy, bo dzieci uwielbiają budować zamki z piasku lub robić babki na plaży. Przydatna będzie także lekka piłka plażowa, którą można grać na plaży lub w wodzie. Maluchy uwielbiają spędzać czas w morzu, więc niezbędne będą różne dmuchane akcesoria do pływania – zapewnią nie tylko świetną zabawę, ale także bezpieczeństwo podczas kąpieli.

To ostatnie jest najważniejsze, dlatego dzieci nie można spuszczać z oczu, muszą znajdować się pod stałym nadzorem, bo o nieszczęście jest bardzo łatwo, a dzieci nie zdają sobie sprawy z zagrożeń.