Komunikacja w Bayreuth

Komunikacja w Bayreuth

Rok 2023 obfituje w długie weekendy, które można wykorzystać na podróże. Choć Niemcy nie są zbyt popularnym kierunkiem podróży, to warto odwiedzić naszych zachodnich sąsiadów i poznać ich kulturę i kuchnię.

Niemieckie miasta

Berlin z Bramą Brandenburską jest najpopularniejszym niemieckim miastem. Warto jednak zaznaczyć, że znajduje się tam kilka innych ciekawych miast — Monachium, Hamburg czy mało znany Bayreuth.Bayreuth zlokalizowany jest północnej Bawarii, zamieszkuje go aż 75000 mieszkańców. Od Monachium dzieli go aż 250 km, bliżej znajduje się Norymberga (90 km) i granica z Republiką Czeska.Choć historia miasta sięga średniowiecza, można tam znaleźć budowle z różnych epok. Najważniejszym punktem miasta jest opera Margrabiów wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ponadto znajduje się tam wiele ciekawych budowli.

Poza widokami warto rozsmakować się w bawarskiej kuchni i muzyce klasycznej.

Transport w Bayreuth

Centralnym punktem komunikacyjnym w Bayreuth jest dworzec autobusowy. Mieści się on zaledwie kilometr od centrum miasta, tuż obok znajduje się dworzec kolejowy. Dzięki temu turyści i mieszkańcy mogą swobodnie poruszać się po mieście i podróżować.Na dworcu autobusowym zatrzymują się autokary z turystami. Osoby chcące zwiedzić miasto mogą korzystać z komunikacji miejskiej.Na dworcu autobusowym znajdują się sklepy, toalety, bankomat, kasy i restauracje. Wszytko co niezbędne, by turyści i mieszkańcy mogli się posilić i ruszyć w dalszą drogę.Ze stolicy Górnej Frankonii można dotrzeć do wielu niemieckich miast, Monachium, Hamburga możliwa jest także międzynarodowa podróż do Ukrainy, Polski lub Czech.

Czym i jak dojechać do Bayreuth?

Choć Bayreuth nie jest popularnym miastem, to połączenia komunikacyjne z nim są bardzo dobrze zorganizowane.Polscy przewoźnicy także zadbali, aby ich autokary przejeżdżały przez to miasto. Praktycznie z każdego województwa odjeżdżają autobusy w stronę naszych zachodnich sąsiadów.

Wystarczy wybrać dogodny termin, kupić bilet i cieszyć się podróżą.