Zastosowanie lasera frakcyjnego w leczeniu blizn i niedoskonałości

Zastosowanie lasera frakcyjnego w leczeniu blizn i niedoskonałości

Obecnie można szybko poprawić swój wygląd. Gabinety medycyny estetycznej mają wiele pracy, gdyż coraz więcej kobiet i mężczyzn decyduje się na wygładzenie zmarszczek czy pozbycie się blizn szpecących twarz, czy ciało. W zabiegach często używa się lasera frakcyjnego. Czym jest dokładnie to urządzenie?

Laser frakcyjny – wszechstronne narzędzie

W wielu gabinetach kosmetycznych czy medycyny estetycznej na co dzień używa się laserów frakcyjnych. Są to urządzenia o wszechstronnym zastosowaniu. Przede wszystkim są bezpieczne dla pacjenta. Dzięki laserowi można pozbyć się blizn, zmarszczek czy rozstępów.

Zabieg wykonywany przy pomocy tego sprzętu pobudza regenerację skóry, a tym samym poprawia jej wygląd. Laser emituje fale elektromagnetyczne, które pochłaniane są przez skórę. Wewnątrz tworzy się ciepło, które przerywa delikatnie skórę. To w konsekwencji prowadzi do jej odnowienia.

Kiedy warto udać się na zabieg z użyciem lasera frakcyjnego?

Każdy marzy o tym, aby pięknie i młodo wyglądać. Jednak z wiekiem skóra staje się coraz bardziej pomarszczona i mogą pojawiać się przebarwienia. Wówczas warto wybrać się na zabieg z użyciem lasera frakcyjnego.

Jest to także doskonały sposób na pozbycie się rozstępów, które nie wyglądają estetycznie. Można także przy pomocy lasera usunąć blizny na twarzy powstałe po trądziku. Należy pamiętać, że nie wolno wykonywać zabiegu w przypadku ciąży lub karmienia piersią. Również przyjmowanie niektórych leków jest przeciwwskazaniem. Warto na pewno dowiedzieć się, kiedy nie można poddać się zabiegowi. Informację na ten temat można znaleźć na https://shar-pol.pl/zabieg/.

Kiedy są widoczne efekty?

Zabiegi wykonywane przy użyciu lasera najczęściej powinny odbyć się w kilku seriach. Wszystko zależy od problemu i zmian, jakie mają zajść.

Skóra regeneruje się jakiś czas, a efekty są widoczne do 3 tygodniach. Jednak najlepszy rezultat osiąga się po odbyciu przynajmniej 3 zabiegów.