Pergole tarasowe – co warto o nich wiedzieć?

Interesuje Was ta właśnie kwestia? Planujecie bowiem kupić pergole? Wciąż macie jednak pewne wątpliwości? W takim razie warto przeczytać dzisiejszy artykuł, żeby dowiedzieć się wielu cennych informacji odnośnie tego zagadnienia.

Pergole a markizy – różnice

Niektórzy sądzą, że pergole tarasowe oraz markizy to praktycznie jedno i to samo. Oczywiście, są pewne punkty wspólne. Występują jednak także różnice. To właśnie na nich mamy zamiar się skupić. Przede wszystkim pergole tarasowe są zdecydowanie bardziej wytrzymałe. Odpowiednia konstrukcja oraz bardzo staranne wykonanie powodują, że takie właśnie akcesoria mogą być stosowane tak naprawdę przez cały rok kalendarzowy. Oczywiście, porządne markizy także zdają egzamin na wielu płaszczyznach. Niemniej jednak pod tym względem są znacznie mniej uniwersalne…

Pergole mogą być tak naprawdę stosowane bez względu na porę roku oraz aktualne warunki atmosferyczne. Jest to możliwe, ponieważ są wyposażone między innymi w prowadnice boczne oraz przednie podpory. Co jeszcze warto wiedzieć w tym temacie? Eksperci przekonują, że pergole tarasowe są na ogół zdecydowanie bardziej odporne biorąc pod uwagę warunki klimatyczne. Ciekawostka jest taka, że takie właśnie akcesoria – w porównaniu do markiz – wykazują się zapewnieniem większej „dawki” prywatności. Dlaczego? Jest to spowodowane tym, że można zastosować bowiem przesłony boczne.

Jak są skonstruowane pergole?

Fachowcy niewątpliwie bardzo przykładają się do tego, aby każdy etap produkcji był po prostu zrealizowany sumiennie oraz profesjonalnie. Dobrej jakości pergole tarasowe charakteryzują się stabilną oraz solidną konstrukcją. Są one wykonywane z aluminiowych profili. Takie elementy są ekstrudowane oraz lakierowane proszkowo. Wszystko jest dodatkowo łączone elementami wykonanymi ze stali ocynkowanej. Warto zwrócić uwagę na fakt, że wysięg – w przypadku pergoli dobrego typu – jest całkowicie niezależny od szerokości konstrukcji. Specjaliści dbają również o poszycie dachu. Umożliwia ono dostosowanie kąta nachylenia od kilku do kilkunastu stopni. Ma to znaczenie. Choćby pod tym względem, że daje to możliwość kontrolowania odprowadzania wody deszczowej. Oczywiście, pergole mogą być wyposażone w dodatkowe elementy. To między innymi zadaszenie, ścianki boczne lub czołowe itp. Nie brakuje osób, które decydują się też na oświetlenie LED czy promienniki ciepła. Wszystko tak naprawdę zależy tutaj od własnych, indywidualnych preferencji w tym temacie.

Artykuł powstał przy współpracy z ekspertami firmy SURMA – Producent rolet i żaluzji