Zdrowe herbaty na wiosnę

Wiosna to najlepszy czas, aby zadbać o siebie po zimie. Wiele osób w tym czasie sięga po różnorodne herbaty mające prozdrowotne właściwości. Najlepiej sięgać po naturalne herbaty lub napary ziołowe. Trzeba jednak wiedzieć, że do uzyskania najlepszego naparu, który będzie miał pełnię właściwości mu przypisywanych, konieczne jest odpowiednie jego przygotowanie. Jakie zatem herbaty najlepiej pić na wiosnę i w jaki sposób je przygotować?
Które herbaty warto pić wiosną?

Które herbaty warto pić wiosną?

Wiosną warto sięgać po napary, które mają właściwości oczyszczające, pobudzające metabolizm, a także wspomagające walkę z wolnymi rodnikami. Tutaj prym będzie wiodła zielona herbata, która ma również pobudzające właściwości i doskonale orzeźwia. Wiele osób wybiera ją zamiast kawy czy czarnej herbaty, gdyż ma łagodniejsze i dłuższe działanie.

Warto też zainteresować się innymi „kolorowymi” herbatami. Dla przykładu, osoby, które chcą się wspomóc w czasie odchudzania mogą sięgnąć po herbatę czerwoną, która znacznie wpływa na przemianę materii. Z kolei osoby, którym zależy na orzeźwieniu, delikatnym pobudzeniu i ciekawym smaku herbaty mogą sięgnąć po herbatę turkusową i białą.

Jeżeli chodzi o napary ziołowe, to wiosną poleca się szczególnie picie naparu z pokrzywy, który pomaga oczyścić organizm z zalegających w nim toksyn, co również wspomaga odchudzanie, ale i korzystnie wpływa na wygląd skóry i samopoczucie. Więcej informacji o właściwościach herbat można znaleźć w serwisie herbata.info.

Jak prawidłowo parzyć herbatę?

Czy umiesz zaparzyć herbatę? Chcąc korzystać w pełni z dobrodziejstwa poszczególnych rodzajów herbat, należy je odpowiednio zaparzać. Każdy rodzaj herbaty wymaga praktycznie innego traktowania. Herbatę zieloną powinno zalać się wodą w temperaturze ok. 80 stopni. Zaparzać ją należy maksymalnie 3 minuty. W przypadku herbaty czerwonej temperatura wody powinna wynosić ok. 90 stopni. Również tę herbatę najlepiej parzyć do 3 minut. Herbatę białą parzy się nieco dłużej – ok. 5 minut w temperaturze ok. 80 stopni. Napary ziołowe należy zalewać wrzątkiem i parzyć, w zależności od rodzaju zioła ok. 6-10 minut.